Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Rock Festiwal 2015

7 sierpnia br. w ramach Letniego Festiwalu NDK zapraszamy na koncert gwiazd polskiego Rocka do Fortu Wodnego w Nysie.

Zapraszamy na Rock Festiwal!

7 sierpnia 2015 roku w piątek o godz. 18.00 rozpocznie się Nysa Rock Festiwal, czyli jednodniowa impreza w ramach Letniego Festiwalu NDK na której zagrają gwiazdy polskiego Rocka.  Publiczność przed występami gwiazd rozgrzeją dwa świetnie rokujący zespoły działające przy NDK Lewar i Gordon, oraz Dyabeu z Opola.  Preludium do występu gwiazd wieczoru uświetni występ ArtNika Pole Dance.

Pierwszą gwiazdą wieczoru będzie Vicky Blows -zespół powstał w 2011 roku w Poznaniu. Został założony przez Piotra (gitara), Marcina (gitara), Adriana (perkusja) i Olka (bas), którzy wcześniej udzielali się już wspólnie w zespole Heavy Breathers. Po nagłym odejściu wokalisty – Tomka, tuż przed festiwalem ATA w Radomiu w 2012 roku, na który się zgłosili, musieli natychmiast znaleźć kogoś, kto godnie go zastąpi. Pomógł im stary znajomy – Cyryl (wokal ). Efekt był znakomity - pierwsze miejsce i główna nagroda na festiwalu. Po tak zaskakującym starcie zespół postanowił kontynuować współpracę w powyższym składzie, kierując jednak poszukiwania muzyczne w nieco inną stronę - nadal rockową, lecz bogatszą dźwiękowo - z wykorzystaniem instrumentów dętych i otwartymi głowami na wycieczki po okolicznych gatunkach przybrali nazwę od najmniej groźnego z huraganów - Vicky Blows. W dniu 15 lutego 2013 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Nowa Fala Polskiej Muzyki Rozrywkowej” będący częściowo zamknięciem tematu pt. Heavy Breathers, a częściowo całkowicie nowym materiałem.

Ostatni na scenę wyjdzie zespół  CETI – legenda polskiego rocka. Nazwa zespołu pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence). Za oficjalną datę powstania zespołu CETI uważa się 12 października 1989 roku. Grupa założona przez najbardziej znanego ex wokalistę zespołu Turbo, Grzegorza Kupczyka oraz Marię "Marihuanę" Wietrzykowską (pseudonim zastrzeżony prawnie) i początkowo stanowiła dla Grzegorza odskocznię od muzyki  wykonywanej z Turbo i możliwość  realizowania  własnych pomysłów artystycznych wokalisty , jednakże po opuszczeniu macierzystego zespołu Grzegorz już całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI.

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC DLA PUBLICZNOŚCI OGRANICZONA