Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Spektakl uliczny 2017

Media

Spektakle uliczne 2017 03.09.2017, godz. 19:30 |Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 

 


"Róża dla Kolimbiny"

03.09.2017, godz. 19:30 |Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 

Zapraszamy na przedstawienie plenerowe dla dzieci „Róża dla Kolombiny” w reż. Bartłomieja Piotrowskiego. Spektakl jest kontynuacją działań promujących fortyfikację nyską w ramach projektu PROMOCJA TWIERDZY NYSA.

„RÓŻA DLA KOLOMBINY” to zabawna i wzruszająca historia ślepej miłości Pierrota do wyrachowanej Kolombiny przedstawiona w kameralnej, barwnej formie łączącej commedię dell’arte z pantomimą, baletem i teatrem lalek. Spektakl pełen tańca i muzyki, błyskotliwe monologi i dialogi, piękne kostiumy oraz maski, a także morał płynący z historii Pierrota i Kolombiny sprawia, że nasze przedstawienie bawi i wzrusza…

W naszym spektaklu pobrzmiewają także dalekie echa niezwykłego klimatu filmu Federico Felliniego „La Strada”…

Commedia dell’arte – komedia ludowa, powstała we Włoszech w połowie XVI wieku, wywodząca się z tradycji antycznego mimu, rzymskiej pantomimy i błazeńskich popisów średniowiecznych kuglarzy. Komedia, w której niezwykle ważną rolę odgrywała plastyka. Stanowiła ona nieodłączną część tego zabawnego przedsięwzięcia. Powtarzalność postaci scenicznych w każdym scenariuszu doprowadziła do utrwalenia się pewnych komicznych typów, o charakterystycznym wyglądzie i zachowaniu, zwanych maskami i w maskach często występujących.

INSCENIZACJA i REŻYSERIA: Bartłomiej Piotrowski

WYSTĘPUJĄ: Pierrot, Kolombina oraz tajemniczy Dottore…

Scenariusz napisała Katarzyna Ryrych – krakowska artystka: pisarka, poetka i pieśniarka. Wielokrotnie nagradzana autorka powieści dla dorosłych i młodzieży oraz tomików poetyckich. Zajmuje się literaturą, malarstwem i muzyką. Reżyserem spektaklu jest Bartłomiej Piotrowski - reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

"Kochankowie”

03.09.2017, godz. 20:30|Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 

Zapraszamy na widowisko plenerowe dla dorosłych „Kochankowie” w reż. Moniki Skolarczyk. Spektakl jest kontynuacją działań promujących fortyfikację nyską w ramach projektu PROMOCJA TWIERDZY NYSA. 

 NIEZWYKŁY WIECZÓR PEŁEN MAGII OGNIA i NAMIĘTNOŚCI

Kochankowie - widowisko muzyczno-ogniowe w formie niezwykłych scen „malowanych”, tworzonych ogniem, osadzone we współczesnych realiach z oprawą klimatycznej muzyki. Mistyczny klimat spektaklu zaprosi widzów w podróż pełną namiętności: smutku i radości. Kochankowie – na oczach widzów - będą zmagać się zarówno z żywiołem miłości jak i ognia.

Porywająca muzyka, efektowne kostiumy oraz ekspresyjna choreografia okraszona efektami świetlnymi i pirotechniką sceniczną sprawi, że przedstawienie w odbiorze pełne będzie pozytywnej energii dla wszystkich widzów niezależnie od wieku.

  SCENARIUSZ i REŻYSERIA: Monika Skolarczyk

  

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Zobacz pełny opis projektu